Başaran Makine olarak, Pik Döküm kaynak hizmeti verdiğimiz yerler; Ümraniye, Dudullu, İmes, Kadosan, Des, Sultanbeyli, Sancaktepe, Çayırova, Gebze. Taşınması mümkün olmayan, alüminyum, paslanmaz, bakır, pirinç ve döküm demir metaller için yerinde kaynak hizmeti sunmaktayız.

Günümüzde endüstrinin hemen hemen her alanında makine parçalarında dökme demirler kullanılmaktadır. Bu nedenle özellikle dökme demirlerdeki kırık, çatlak gibi sorunları gidermek profesyonel döküm kaynak hizmeti sunmaktayız

Genel olarak dökme demirler; % 4’e kadar karbon ve %3.5’a kadar Silisyum içeren bir Fe-C-Si alaşımı olarak bilinir ve çok az süneklik gösterirler, dolayısı ile,şekillendirilemezler. Bununla beraber, kolayca ergitilebilir ve genellikle son boyutlarda imal edilen karmaşık şekillerde dökülebilirler. Bu alaşımlara uygulanan en iyi imalatın döküm olmasından dolayı dökme demirler olarak isimlendirilirler.

İçerisinde % 2.5 – % 4 arasında karbon bulunduran demir karbon alaşımlarına dökme demir denir. İçerisindeki karbon fazlalığı kırılgan ve sert bir yapı oluşturur. Bunun yanında fosfor, kükürt, silisyum, manganez gibi elementleri de içermektedir. Ayrıca nikel, krom,bakır vb. elementler katılarak genel özellikleri geliştirilebilir. Bu sayede yüksek aşınma direnci, yüksek basma dayanımı, düşük sıcaklıkta ergime ve döküme elveriĢli özellikleriyle gelişmiş dökme demirler üretilir. Dökme demirler dövülemez.